Even voorstellen: Fouad Faraouni (Hoofdtrainer)

Fouad Faraouni: ‘Ik wil graag passie overbrengen’

Het enthousiasme druipt er tijdens een onophoudelijke woordenstroom van Fouad Faraouni (42) vanaf. De nieuwe trainer van zondag tweedeklasser Gruno staat te popelen om met de selectie van Gruno aan het nieuwe seizoen te beginnen. De spelers van de club uit Groningen kunnen van één ding verzekerd zijn: aan het enthousiasme van hun nieuwe trainer zal het zeker niet liggen. ,,Ik hoop dat mijn enthousiasme en spelvreugde aanstekelijk is voor mijn spelers.’’ Faraouni heeft weliswaar nog geen enorme bagage als trainer, maar als begaafd actief voetballer heeft hij veel van zijn leermeesters opgestoken en heeft hij het klappen van de zweep ruimschoots verdiend.

Stabiele middenmoter

De plotselinge stop vanwege het coronavirus kwam Gruno misschien niet helemaal slecht uit, omdat het met slechts negen punten stijf onderaan stond in 2L van het zondagvoetbal. In het aankomende seizoen wil Gruno onder leiding van de gepassioneerde Faraouni, die in het afgelopen seizoen nog leiding gaf aan Groninger Boys, beslist beter presteren. ,,Ik heb er veel zin in‘’, zegt Faraouni strijdbaar. ,,Er zijn een aantal nieuwe spelers bij gekomen. We willen proberen om het in ieder geval beter te doen dan in het afgelopen coronaseizoen. We gaan voor handhaving en hopen een stabiele middenmoter te worden.’’

Mentaliteit

Faraouni is tot nu erg tevreden over de hele gang van zaken bij zijn nieuwe club. Er werd meteen tot actie overgegaan nadat hij zijn handtekening had gezet. ,,De groep gaf aan om meteen te willen trainen. Dat zegt iets over de mentaliteit van de groep. Het was belangrijk dat ik in de afgelopen periode de spelers goed heb leren kennen.’’
Linkerspits
Faraouni bewees in zijn jonge jaren een begenadigd en supersnelle linkerspits te zijn. Desondanks kwam hij pas op 23-jarige leeftijd in aanraking met het betaalde voetbal. De BVO Veendam zag het wel zitten in de behendige Faraouni. Een meniscus blessure gooide echter vroegtijdig roet in het eten.

Trainerscapaciteiten

Faraouni bewees zijn waarde daarna echter ruimschoots bij een aantal topamateur ploegen en ook speelde hij een aantal jaren bij Avanti uit Stiens op het hoogste niveau (eredivisie) van het zaalvoetbal. Bij Pelikaan S triggerde zijn trainer Kurt Elshot hem om het trainersvak te bestuderen. Bij zijn laatste club als actief voetballer bij Groninger Boys kreeg hij de jeugd onder 15 jaar onder zijn vleugels en twee jaar geleden werd hij mede verantwoordelijk voor Groninger Boys. Gruno is zijn tweede club als trainer.

Ambitie

Faraouni heeft geen spijt van zijn besluit en geniet met volle teugen van de nieuwe passie in zijn leven. ,,Voetballen is leuk om te doen’’, vergelijkt hij. ,,Maar ik vind het als trainer fantastisch om een ploeg neer te mogen zetten. Het tactische aspect trainbaar maken en vervolgens terug zien komen in een wedstrijd geeft een heerlijk gevoel. Ik begin steeds meer te denken als trainer. Ik vind het daarbij belangrijk om me steeds verder te ontwikkelen niet alleen als trainer maar vooral ook als mens. Het verdiepen in de achtergrond van spelers is iets wat ik daarom belangrijk acht. Aan het eind van de dag zijn we perslot van rekening eerst mens en daarna pas voetballer.”
Voetbal is voor Faraouni een belangrijk deel van zijn leven. Voor hem is zijn marketingbedrijf en vooral zijn gezin van minstens net zoveel waarde. ,,Naast voetballer ben ik echtgenoot, vader en ondernemer’’, vat hij samen. ,,Mijn vijfjarige zoontje en inmiddels 5 weken jonge dochter zijn mijn allergrootste hobby. Ik ben een echte familieman.’’